Yay Burcu Özellikleri

Yay Burcu Özellikleri

Yay Burcu Genel Özellikleri

Yay burcu insanları, idealleri ve hedefleri doğrultusunda yaşayan ve asla hedefinden şaşmayan burcun insanlarıdır. Genel özellikleri bakımından son derece şanslıdır ve hayata iyimser bakış açısı ile yaklaşır. Özgürlükleri ön plandadır ve kısıtlanmaktan asla hoşlanmazlar. Dilediği gibi yaşayan, insanların kendisini yönlendirmesine izin vermeyen kişilerdir ve bu yönleri ile tanınırlar. Yüksek enerjileri vardır ve yerinde duramazlar. Sürekli hareket halindedir. İçlerindeki coşku asla bitmez. Neşeli ve eğlenceli olmasına rağmen içlerinde daima bir kuşku vardır ve sebebi farklılık gösteriyor olsa bile bu yönleri asla ortadan kalkmaz.

Yay burcu insanları hangi şartta olursa olsun dürüsttür. Kimseyi kandırmaz ve yalan söylemez. Bu kadar açık sözlü olmaları insanları yer yer rahatsız ediyor olsa bile kendileri bu durumdan fazlasıyla hoşnuttur. Yay burcu insanları doyumsuzdur. Asla sahip oldukları ile yetinmezler ve her zaman daha fazlasını isterler. Bu bakımdan onların bazı konularda açgözlü olduğunu söylemek mümkündür. Yay burcu insanları meraklı yönleri ile de dikkat çeker. Aslında çok fazla bilgi sahibi ve öğrenmeye açık olmalarının sebebi de meraklı olmasıdır. Hemen her konuda bir fikri vardır. Çevresinde çok fazla insan bulunur. Konuşkan, sevecen ve cana yakındır. İnsanlar onun bu yönlerinden çok hoşlanır.

Yay burcu insanlarının iki farklı karakteri vardır ve bu nedenle onları çözmek, ne istediğini, ne düşündüğünü anlamak hiç kolay değildir. Kafaları her zaman karışıktır. Zaman zaman kendileri bile ne istediklerine karar veremezler. Yay burcu, Jüpiter'in yönetimi altında olduğundan dolayı bolluk ve zenginlik ile donatılmıştır. Çoğu Yay burcu insanı sınırsız mal varlığına sahiptir. Başarıdan başarıya koşan yapıları vardır. Çift karakterli olmaları, her türlü ortama ayak uydurmalarını ve dikkat çekmelerini sağlar. Kolaylıkla değişim gösterebilir. Yeniliğe de açık yapıları vardır ve hiçbir şeyi yadırgamazlar.

Yay burcu insanlarının ilk kişiliği sevecen, sorunları dert etmeyen, rahatı ve keyfi için yaşayan, her zaman huzurlu ve insanlarla iyi anlaşan yapısı ile dikkat çeker ancak ikinci kişiliğinde durum farklılık göstermektedir. Yay burcunun ikinci kişiliği, içlerine kapanık, sinirli ve gergin olabilir. Sorunları büyütür ve sanki büyüttükleri sorun hiç son bulmayacakmış gibi davranabilirler. Yay burcu insanlarının kişiliği hangisi olursa olsun, hepsi yolculuk yapmaktan, farklı yerler görmekten çok hoşlanır.

Yay burcu insanlarının hemen hepsi iyi seviyede iletişim yeteneğine sahiptir. Çevresinde bulunan insanları kolaylıkla etkileyebilir. Üst seviyede olan neşelerine, iletişim yetenekleri de eklendiğinde kimse onun yanında sıkılmaz. Hayatın olumlu yönlerini görmeye çalışır. Renkli yaşam tarzı ve kişiliği vardır. Sıkı karar ve sıkı gelenekler ona göre değildir. Tüm bunların fazlasıyla kısıtlayıcı olduğunu düşünür. Onların en fazla ihtiyaç duyduğu şey özgürlüktür. Yay burcu insanları zeki, iyimser ve yüksek enerjisi ile bilinir. Onların cesaretlerini sınamak doğru olmaz. Hiçbir şeyden korkmayan, gözü kara insanlardır.

Yay burcu insanlarının umudu asla bitmez. Hayata sıkı sıkıya bağlıdır. Her günün, diğer günden daha iyi geçeceğine inanır. Yaptığı işlerle övünmeyi sevmeyen Yaylar, belirli bir popülerliğe sahip olduklarında bile bunu hak etmediklerini söyleyebilirler. İnsanları yönetmeyi sevmelerinden dolayı, kimi zaman ciddi ve otoriter davranışlar sergileyebilir. İnsanlar kimi zaman onun bu tavrına pek anlam veremeyebilir. Hem kendisini hem de çevresindeki insanları kolaylıkla tetikleyebilir. Onlarla anlaşmak kolaydır. Yay burcu insanları için arkadaşlık ve dostluk önemlidir. Çevresinde çok fazla insan olmasına rağmen herkesle dost olmayı tercih etmez. Yine de herkese yakın davranır.

Yay burcu insanları genç yaşlarında pek oturaklı değildir. Genç yaşlarında sürekli olarak farklı düşünceler içerisine girer ve ne istediğini zaman zaman kendisi bile bilmez ancak ilerleyen yaşlarında daha oturaklı, ne istediğini bilen, prensip sahibi ve oldukça rahat olabilir. Hem asi yapısı hem de rahatlığı ile ön plana çıkar. Değişim, asla vaz geçemeyecekleri kriterdir. Yay burcu insanları kendi düşüncelerine ve kararlarına önem verir. İnsanların düşüncelerini değiştirmeye çalışmasına anlam veremez. Hata yapsa, yapmasa her zaman aldığı kararların arkasında durur. Girişimci yönleri vardır. Duygusunu ve mantığını en iyi şekilde kullanabilir.

İlginizi çekebilir : Günlük Burç
Yay Burcu Özellikleri